آسامووی

در میان فهرست منتشر شده، نام فیلم‌ ‘’Nomadland’’ بیشتر از سایرین به چشم می‌آید چرا که این اثر با نامزدی در هفت بخش مختلف رکورد دار جوایز بفتا امسال است. پس از این اثر نیز آثاری همچون فیلم ‘’Mank’’ و ‘’Minari’’ با نامزدی در شش بخش، بیشترین شانس را در کسب اکثریت جوایز دارا هستند.

در بخش زیر لیست کامل نامزدهای جوایز فیلم بفتا در سال ۲۰۲۱ قرار  گرفته است:

بهترین فیلم:

  • فیلم The Father
  • فیلم The Mauritanian
  • فیلم The Trial Of The Chicago 7
  • فیلم Promising Young Woman
  • فیلم Nomadland

فیلم برجسته بریتانیایی:

  • فیلم Calm With Horses
  • فیلم The Dig
  • فیلم The Father
  • فیلم His House
  • فیلم Limbo
  • فیلم The Mauritanian
  • فیلم Mogul Mowgli
  • فیلم Promising Young Woman
  • فیلم Rocks
  • فیلم Saint Maud

بهترین محصول اول یک نویسنده، تهیه کننده یا کارگردان بریتانیایی:

  • رمی ویکس (Remi Weekes) – فیلم  His House
  • بن شاروک (Ben Sharrock) و آیرون گورتوبای (Irune Gurtubai) – فیلم Limbo
  • ترسا ایکوکو (Theresa Ikoko) و کلیر ویلسون (Claire Wilson) – فیلم Rocks
  • رز گلس (Rose Glass) و الیویر کسمن (Oliver Kassman) – فیلم Saint Maud
  • جک سیدی (Jack Sidey) – فیلم Moffie

بهترین فیلم خارجی زبان:

  • فیلم Another Round
  • فیلم Dear Comrades!
  • فیلم Les Misérables
  • فیلم Minari
  • فیلم Quo Vadis, Aida?

بهترین مستند:

  • مستند Collective
  • مستند David Attenborough: A Life On Our Planet
  • مستند The Dissident
  • مستند My Octopus Teacher
  • مستند The Social Dilemma

بهترین انیمیشن:

  • انیمیشن Onward
  • انیمیشن Soul
  • انیمیشن Wolfwalkers

بهترین کارگردان:

  • توماس وینتربرگ (Thomas Vinterberg) – فیلم Another Round
  • شانون مورفی (Shanon Murphy) – فیلم Babyteeth
  • لی آیزاک چانگ (Lee Isaac Chung) – فیلم Minari
  • کلوئی ژائو (Cloe Zhao) – فیلم Nomadland
  • جزمیلا زانیک (Jasmila Zbanic) – فیلم Quo Vadis, Aida?
  • سارا گاورون (Sarah Gavron) – فیلم Rocks

بهترین فیلمنامه اورجینال:

  • توماس وینتربرگ (Thomas Vinterberg) به همراه توبیاس لیندهلم (Tobias Lindholm) – فیلم Another Round
  • دیوید فینچر (David Fincher) – فیلم Mank
  • امرالد فنل (Emerald Fennell) – فیلم Promising Young Woman
  • ترسا ایکوکو (Theresa Ikoko) و کلیر ویلسون (Claire Wilson) – فیلم Rocks
  • آرون سورکین (Aaron Sorkin) – فیلم The Trial Of The Chicago 7

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

  • فیلم The Dig
  • فیلم The Father
  • فیلم The Mauritanian
  • فیلم Nomadland
  • فیلم The White Tiger

بهترین بازیگر زن:

  • باکی باکری (Bukky Bakary) – فیلم Rocks
  • رادا بلنک (Radha Blank) – فیلم The Forty-Year-Old Version
  • ونسا کربی (Vanessa Kirby) – فیلم Pieces Of A Woman
  • فرانسیس مک‌دورمند (Frances McDormand) – فیلم Nomadland
  • وونمی موساکو (Wunmi Mosaku) – فیلم His House
  • آلفر وودارد (Alfre Woodard) – فیلم Clemency

بهترین بازیگر مرد:

  • ریز احمد (Riz Ahmed) – فیلم Sound Of Metal
  • چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) – فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
  • آداش گوراو (Adarsh Gourav) – فیلم The White Tiger
  • آنتونی هاپکینز (Anthon Hopkins) – فیلم The Father
  • مدس میکلسن (Mads Mikkelsen) – فیلم Another Round
  • طاهر رحیم (Tahar Rahim) – فیلم The Mauritanian

بهترین بازیگر مکمل زن:

  • نیامه الگار (Niameh Algar) – فیلم Calm With Horses
  • کوثر علی (Kosar Ali) – فیلم Rocks
  • ماریا باکالوا (Maria Bakalova) – فیلم Borat Subsequent Moviefilm
  • دامنیکِ فیشبک (Dominique Fishback) – فیلم Judas And The Black Messiah
  • اشلی مدکیو (Ashley Madekwe) – فیلم County Lines
  • یو جانگ یون (Yuh-Jang Youn) فیلم Minari

بهترین بازیگر مکمل مرد:

  • دنیل کالویا (Daniel Kaluuya) – فیلم Judas And The Black Messiah
  • بری کوگان (Barry Keoghan) – فیلم Calm With Horses
  • آلان کیم (Alan Kim) – فیلم Minari
  • لزلی اودوم جونیور (Leslie Odom Jr) – فیلم One Night In Miami
  • کلارک پیترز (Clarke Peters) – فیلم Da 5 Bloods
  • پاول ریسی (Paul Raci) – فیلم Sound Of Metal

بهترین موسیقی اورجینال:

  • فیل Mank
  • فیلم Minari
  • فیلم News Of The World
  • فیلم Promising Young Woman
  • فیلم Soul

بهترین انتخاب بازیگر:

  • فیلم Calm With Horses
  • فیلم Judas And The Black Messiah
  • فیلم Minari
  • فیلم Promising Young Woman
  • فیلم Rocks

بهترین فیلمبرداری:

  • فیلم Judas And The Black Messiah
  • فیلم Mank
  • فیلم The Mauritanian
  • فیلم News of The World
  • فیلم Nomadland

بهترین تدوین:

  • فیلم The Father
  • فیلم Nomadland
  • فیلم Promising Young Woman
  • فیلم Sound Of Metal
  • فیلم The Trial of The Chicago 7

بهترین طراحی صحنه:

  • فیلم The Dig
  • فیلم The Father
  • فیلم Mank
  • فیلم News of The World
  • فیلم Rebecca

بهترین طراحی لباس:

  • فیلم Ammonite
  • فیلم The Dig
  • فیلم Emma
  • فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
  • فیلم Mank

بهترین آرایش مو و چهره ‌پردازی:

  • فیلم The Dig
  • فیلم Hillbilly Elegy
  • فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
  • فیلم Mank
  • فیلم Pinocchio

بهترین صداگذاری:

  • فیلم Greyhound
  • فیلم News Of The World
  • فیلم Nomadland
  • انیمیشن Soul
  • فیلم Sound Of Metal

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • فیلم Greyhound
  • فیلم The Midnight Sky
  • فیلم Mulan
  • فیلم The One And Only Ivan
  • فیلم Tenet

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی:

  • انیمیشن The Fire Next Time
  • انیمیشن The Owl and the Pussycat
  • انیمیشن The Song of a Lost Boy

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:

  • فیلم EYELASH
  • فیلم LIZARD
  • فیلم LUCKY BREAK
  • فیلم MISS CURVY
  • فیلم THE PRESENT

بهترین ستاره نوظهور:

  • باکی باکری (Bukky Bakary)
  • کینگزلی بن-ادیر (Kingsley Ben-Adir)
  • مورفید کلارک (Morfydd Clark)
  • سوپی دیریشی (Sope Dirisu)
  • کونارد خان (Conard Khan)
نظرات کاربران

برای ارسال نظر از نظر از فرم زیر استفاده کنید

فعالیت این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.